Промисловий альпінізм

Промисловий альпінізм (промальп) — це проведення висотних робіт з використанням спеціальних технологій, у даному випадку йдеться про альпіністські методи пересування та страховки.

Промисловий альпінізм.

Промисловий альпінізм — це сфера, в якій працюють висотники, професійні альпіністи, люди, захоплені спелеологією і скелелазінням. Промисловий альпініст працює на двох мотузках для забезпечення своєї безпеки — страхувальній та основній, які закріплені за фіксовані конструкції будівлі, причому страхувальна та основна мотузки кріпляться в абсолютно різних місцях, тобто не до однієї точки. Під час роботи на дахах будинків використовують «перила» (зафіксована снасть), для здійснення опори та страховки.

До умов, які ускладнюють здійснення більшості висотних робіт, можна віднести: значну відстань від місця проведення робіт до точки кріплення; відсутність, ненадійність точок для кріплення альпіністського спорядження або зовсім малу їхню кількість; наявність карнизів і козирків на фасаді будівлі; покрівлю з великим кутом нахилу та ін. Вплив архітектури будівлі на складність проведення роботи на висоті в більшості випадків індивідуальний для кожного виду робіт. Ось чому в кожному конкретному випадку складність майбутньої роботи оцінюється окремо.

Промисловий альпінізм (промальп) дає змогу проводити такі висотні роботи, як: фасадні роботи (облицювання фасадів каменем, плиткою, сайдингом тощо), очищення дахів від снігу та бурульок, обслуговування кондиціонерів, монтаж зовнішньої реклами, ремонт м’якої покрівлі, засклення, миття фасаду. Як правило, промислові альпіністи — це спортсмени, підготовлені психологічно, які мають великий досвід зборів у горах, роботи з відпрацьованими методиками дій в екстремальних ситуаціях і роботи зі спорядженням.